شنبه ٢٧ دی ١٣٩٩
مديريت حوزه هاي علميه استان لرستان
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 85836
 بازدید امروز : 39
 کل بازدید : 652910
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1404
اخبار > بسترهاي تربيتي نيروهاي متعهد در اختيار آموزش و پرورش است


  چاپ        ارسال به دوست

آيت الله العظمي نوري همداني

بسترهاي تربيتي نيروهاي متعهد در اختيار آموزش و پرورش است

به گزارش مرکز خبر حوزه، اين مرجع تقليد، امروز در ديدار دکتر حاجي بابايي، وزير آموزش و پرورش گفتند: اين که در نظام اسلامي پست‌ها در دست افرادي توانمند، متدين، انقلابي و خوشفکري ‌باشد که در راستاي منافع انقلاب گام بر مي‌دارند، نعمت بسيار بزرگي است.
ايشان با بيان اين که اسلام الگوهاي فراواني در عرصه تعليم و تربيت، معرفي کرده است، خاطرنشان کردند: برنامه تربيتي، عوامل تربيت و در نهايت زمينه‌ها و تربيت‌شوندگان، سه موضوع مهم در امور فرهنگي و آموزش و پرورش است که بايد به آن توجه کرد.
ايشان بابيان اين که قرآن دريايي است و ما بايد اولويت‌ها را در نظر بگيريم، گفتند: آياتي از قرآن در خصوص ولايت و فتنه‌ها و مبارزه و جهاد است که ما به عنوان اولويت و بر اساس زمان بايد به اين مسائل توجه زيادي کنيم.
معظم له با بيان اين که آيات قرآن به روز است و بايد براي برجسته کردن آن‌ها در راستاي تقويت اسلام گام برداشت، تصريح کردند: اسلام هم به قلم و بيان و هم به شمشير نياز دارد و تربيت افراد به اين ترتيب گام اول است.
ايشان، کار فرهنگي را مشکل ترين و مهم ترين کار برشمرده و افزودند: عرصه فرهنگي، کاري انسان ساز است و هيچ انساني غير از معصومين(ع) کامل نيست و بايد همواره در اين مسير تلاش کرد.
اين مرجع تقليد با بيان اين که مسئولين بايد شاکر خداوند باشند که در نظام اسلامي خدمت مي‌کنند، خاطرنشان کردند: براي تربيت صحيح افراد بايد ابتدا بسترهاي تربيتي آن‌ها را فراهم کنيم؛ زيرا در غير اين صورت به نتيجه نمي رسيم.
حضرت آيت الله نوري همداني، شغل معلمي را شغل انبيا دانسته و گفتند: معلمان بايد در اجراي صحيح وظايف خود دقت کنند؛ زيرا غذاي روحي افراد را تأمين مي‌کنند و اين بسيار مهم است.
ايشان با اشاره به اين که قدرت‌هاي استکباري خود را براي کوبيدن اسلام آماده کرده‌اند، گفتند: البته تمام ملت‌هاي مسلمان با نگاه به جمهوري اسلامي ايران بيدار شده اند، بايد از اين فرصت نهايت بهره‌برداري را بنماييم.
معظم له بيان داشتند: ما بايد افراد را طوري تربيت کنيم که با حيله‌هاي استکبار آشنا باشند و در مقابل آن‌ها فرياد عدالت‌خواهي سر دهند؛ زيرا اسلام فريادگر مي‌خواهد و انسان ساکت مطلوب اسلام نيست.
حضرت آيت الله نوري همداني در پايان گفتند: دانش آموزان وجوانان امانتي در دست معلمان مي‌باشند و بايد به تربيت آنان بسيار توجه کنند.


٠٨:٤٢ - 1390/10/26    /    شماره : ١٢٩٣٧٥    /    تعداد نمایش : ١٣١٧خروج
جستجو
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اوقات شرعی