شنبه ٢٧ دی ١٣٩٩
مديريت حوزه هاي علميه استان لرستان
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 85835
 بازدید امروز : 35
 کل بازدید : 652906
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1404
اخبار > دستاوردهاي پژوهشي حوزه براي رهبر انقلاب اعجاب انگيز بود


  چاپ        ارسال به دوست

آيت‌الله مقتدايي

دستاوردهاي پژوهشي حوزه براي رهبر انقلاب اعجاب انگيز بود

به گزارش مرکز خبر حوزه، آيت الله مقتدايي، در مراسم افتتاح دومين نمايشگاه تخصصي کتاب حوزه در قم، با اشاره به ظرفيت‌هاي موجود براي فعاليت‌هاي فرهنگي، اظهار داشت: مي‌توان با انجام فعاليت‌هاي فرهنگي اثرگذار، باقيات و الصالحاتي براي آخرت جمع آوري کرد.
مدير حوزه‌هاي علميه گفت: با توجه به مسافريني که به قم رفت و آمد دارند و زائرين خارجي که به اين شهر مي‌آيند، برپايي نمايشگاه دائمي کتاب در اين استان ضروري به نظر مي‌رسد و اين نمايشگاه مي‌توان توشه اي ارزشمند براي مسافران و زائران باشد.
وي با بيان اين که همت براي ارتقاي امکانات در حوزه‌هاي علميه يکي از باقيات و الصالحات است، گفت: امروز امکانات حوزه‌هاي علميه قابل مقايسه با دانشگاه‌ها نيست؛ بنابراين هرچه دراين زمينه کار شود، کم است.
مدير حوزه‌هاي علميه ادامه داد: مقام معظم رهبري در سفر سال گذشته به قم، که بسيار پر خير و برکت بود و حوزه و حوزويان تا ساليان سال از بيانات و رهنودهاي ايشان براي ارتقا و پيشرفت استفاده مي‌کنند، بر توجه به حوزه‌ها تاکيد کردند.
عضو خبرگان رهبري اضافه کرد: بازديد رهبر معظم انقلاب از نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي حوزه، در سال گذشته براي معظم‌له اعجاب انگيز بود، که اين همه پژوهش با عناوين مختلف در سطح عالي و بي سرو صدا صورت گرفته است.
آيت الله مقتدايي با اشاره به ضرورت حمايت از پژوهش‌هاي حوزوي،‌ گفت: از وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تقاضا مي‌کنيم به مسائل حوزه توجه بيشتري داشته باشد و پژوهش‌ها و تاليفاتي که در حوزه نگاشته مي‌شود و مورد نياز جامعه و حتي جهان است را مورد حمايت قرار دهند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ايام سوگواري امام حسين(ع) و اربعين حسيني بيان داشت: هدف امام حسين‌(ع) از نهضت و قيام حسيني در يک جمله خلاصه مي‌شود و آن جز هدايت مردم و عزت اسلام نبود.
آيت الله مقتدايي ادامه داد: در شرايطي که فساد همه جا را گرفته و دين در سراشيبي سقوط قرار داشت، امام حسين‌(ع) تنها کسي بود که مي‌توانست دين خدا را نصرت کند و براي عزت و حفظ اسلام قيام نمايد.
وي با تاکيد بر اين که امام حسين‌(ع) خود را در راه دين فدا کرد تا نام خدا و دين خدا پا برجا بماند، تصريح کرد: ايشان اصحابي را همراه خود داشتند که از ويژگي‌هاي منحصر به فردي برخوردار بودند؛ اين افراد حاضر بودند جان خود را در راه خدا و اهل بيت‌(ع) فدا کنند.
مدير حوزه‌هاي علميه با اشاره به اهميت خواندن زيارت اربعين حسيني که از زيارات معتبر اهل بيت (ع) است، بيان داشت: خواندن اين زيارت از نشانه‌هاي ايمان است؛ امام حسين‌(ع)، حجت را تمام کرده و با معرفي خود و يارانش هدفش را تبيين کرده است.
عضو خبرگان رهبري در پايان خاطرنشان کرد: تعجبي ندارد، امامي که چنين فداکاري در راه دين داشته، اگر کسي به اندازه بال مگسي براي آن حضرت اشک بريزد، خداوند همه گناهانش را پاک مي‌کند.


١١:٠١ - 1390/10/25    /    شماره : ١٢٠١٦٠    /    تعداد نمایش : ١٢٢٧خروج
جستجو
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اوقات شرعی